, ,

G-Power BMW M5 Hurricane GS: Najrýchlejšie LPG na svete

BMW-M5-HURRICANE-G-Power-2

Nemecká spoločnosť G-Power miluje svetové rekordy a, doposiaľ nenahradenú, poslednú generáciu BMW M5. Najnovší unikát z vlastných radov spaľuje, v týchto výkonových dimenziách, nekonvenčný propán-bután. Za 33.572 eur vám doprajú pravdepodobne najdrahšiu prestavbu na LPG v histórii. Okrem nej však vaše BMW M5 E60 ociachujú nálepkou najrýchlejšie auto na LPG na svete.

G-Power a jeho stúpenci z radov BMW nie sú vo svete rekordov žiadni nováčikovia. V polovici minulého roku dosiahol Hurricane RR maximálnu rýchlosť 372.1 km/h, čím sa zaradil na špičku rebríčka najrýchlejších sedanov planéty. Sofistikovaná ukážka nemeckého kumštu prekonala výstrel z vlastných rado: Hurricane RS dosiahol na sklonku roku 2008 vo Westgerade rýchlosť 367.4 km/h.

Anketa

Najnovší počin, Hurricane GS, síce nedosahuje parametre silnejšieho príbuzenstva, no prekvapí technikou. Každý rad valcov prepĺňa kompresor ASA T1-313, ktorému asistuje medzichladič, nový výfukový systém G-POWER SPEED-Flow a upravená riadiaca jednotka. Inou optikou sa treba pozerať na najzvučnejšiu úpravu: Hurricane GS nespaľuje tekuté palivo, ale propán-bután (LPG). Výsledkom detoxikačnej kúry je zvýšený výkon, nižšie prevádzkové náklady a menší príspevok k tvorbe CO2. Majiteľov poškuľujúcich po razantnej prestavbe však skôr presvedčí 660 koní a krútiaci moment 650 Nm (oproti štandardným 507 koňom a 520 Nm). Parametre postačujú k akcelerácii z 0 na 100 km/h za 4.6 sekundy a docieleniu dvojnásobnej hodnoty v čase nepresahujúcom 11.4 sekundy.

Výsledkovú listinu uzatvára maximálna rýchlosť 333 km/h, vďaka ktorej je verzia Hurricane GS korunným princom áut s pohonom na LPG. G-Power si za úpravu účtuje 33.572 eur.

Zdroj: http://automix.atlas.sk/tuning/723931/g-power-bmw-m5-hurricane-gs-najrychlejsie-lpg-na-svete